4 tipy na LÁSKAVÝ aprílový žartík

Mám rada láskavý humor a niektoré žarty na 1. apríla sú na mňa zbytočne drsné. U nás doma tento „sviatok“ príliš nepestujeme.

Hovorí sa tomu kanadský žartík. Niečo, čo pobaví výmyselníka, ale už oveľa menej jeho obeť.

OBEŤ.

To je to, čo je výsledkom kanadských žartíkov. A na koho ich aplikujeme? Na ľuďoch, ktorých máme radi – rodičov, deti, súrodencov, priateľov, kolegov. Naozaj chceme, aby sa vyľakali, rozčúlili, aby sme v nich vyvolali STRACH A HNEV?

Odpovedzte si sami. Ale…keby som Vám túto otázku položila „naživo“, 80% odovedí by bolo – NIE, nechcem zraniť tých, ktorých mám rád. Ale ono to nejako k tomu 1. aprílu patrí!

Samozrejme, že humor patrí k dnešnému dňu. Ale tak, buďme kreatívni a zároveň láskaví.

Vymyslime niečo prekvapivé a zároveň milé

…na čom sa pobavíme všetci. Čo prinesie výsledok WIN-WIN, radosť do života a upevní vzťahy. Je to ďaleko lepšie, ako vnášať do života strach, hnev a smútok pomocou kanadských žartíkov.

Našla som pre Vás pár tipov na internete…ak by ste už načisto nič lepšie nevymysleli 🙂

Kancelárske papieriky

1. Auto, počítač, alebo inú osobnú vec polepiť kancelárskymi priliepacími papierikmi (ideálne s osobnými odkazmi typu Si najkrajšia žena na svete, S Tebou ma baví život, alebo Milujem na Tebe zmysel pre humor).

 

11131840_927480383970053_344084576_n

 

Myš s odkazom

2. Na počítačovú myš v nestráženej chvíli zo spodku nalepiť milý odkaz (napr.Milujem na Tebe zmysel pre humor) a myš pomocou kúska obojstrannej lepky prilepiť k podložke.

Telefón

3. Povedz mame, že jej volala kamarátka a že sa jej má ozvať. Aplikovateľné na akúkoľvek osobu – manžel/ka, kolega, kamarátka… Trošku sa možno akože nazlostia, ale každý kontakt s kamarátkou zlepšuje vzťahy aj život 🙂

Preparkované auto

4. Tento je už z trošku drsnejšieho súdka, tak odporúčam s rozumom a hlavne SO SRDCOM: Preparkuj auto z miesta, kde teraz stojí, na iné (naozaj stačí o 2-3 parkovacie miesta). Ide o to, aby sa majiteľ čudoval, aby bol prekvapený. Nie rozčuľoval a strachoval o svoje auto.

 

Základnou jednotkou darčekológie je PREKVAPENIE.

Milí moji kreatívci, rozdávajte dnes radšej ZÁŽITOK ako DARČEK, namiesto krutých vtípkov.

Fantáziu a predstavivosť použite “správne”.  S tým, čo ste vymysleli a vyparatili svojim blízkym – podeľte sa v komentároch pre inšpiráciu ostatných. Každý nápad sa cení 🙂

S láskou

Miriam

PS. Jeden darček odo mňa:

Free e-book NA ŠŤASTIE si môžete stiahnúť po zadaní e-mailu vpravo hore pri článku a duševnú sprchu tu >>>>>

 

Tak čo? Kanadský alebo láskavý…sa Vám dnes podaril? Komentáre sú celkom dole.

3sipky-dolu-cervene

Miriam Štolfová
Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja - expertka na vedomú kreativitu a autorské motivačné videá.

Učí ľudí VEDOME TVORIŤ pomocou myšlienok, slov a energie, a VZDELÁVAŤ SA v každom veku. Je autorkou Školy hrou pre dospelákov - systému celoživotného vzdelávania hravou a zábavnou formou.

Je autorkou 8 webov a fúúúúry videí, ebookov, meditácii, online programov i živých seminárov, kde sa delí o svoje poznanie a skúsenosti.

Všetky projekty, produkty a základné informácie nájdete na miriamstolfova.sk>>>

Komentáre