Múka na hlavu – čo si už načisto na hlavu?

Poslala mi kamarátka Leonka niekoľko návodových videí.

Leonka sa venuje zdravej strave,  veciam okolo detičiek. A tiež takým tým babským radámako NEpoužívať chémiu v bežnom živote, ale využiť silu prírodných prostriedkov. Bola som zvedavááááá.

Pustím si prvé… a… toto hádam už nie. Som ochotná uveriť kadečomu, ale UMÝVAŤ SI VLASY MÚKOU? To je už aj na mňa silná káva 🙂

aa12

Pozrela som si to video dvakrát za sebou a neveriacky som krútila hlavou. Ty brďo – ak toto funguje, tak to je už aká kreativita v bežnom živote!

Hneď som ho poslala Alenke, mojej sestre. Je odborníčkou na ženskú krásu a dlhoročnou experimentátorkou s prostriedkami používanými na pleť a vlasy. Tiež krútila hlavou, že o takom čosi jakživ nepočula.

ala

Za pár dní mi volá: “Akú múku to na tie vlasy potrebujem?”

“Ražnú. Český výraz žitná múka je po slovensky ražná múka. Ale nekupuj. Myslím, že nejaké kilečko doma mám.”

Mala som. Celé, neotvorené, kilo ražnej múky.

razna-muka-na-vlasy

Odsypala som jej trošku, na prvý pokus… ale skonštatovali sme, že plná dvojdecová fľaška by mala vystačiť na niekoľko umytí. Po pár dňoch mi Alenka hlási – “funguje to”. Umyla som si s tým…a dobréééé 🙂 To už som bola vážne nalomená. Pri najbližšom umývaní použijem múku.

Nepoužila som! Zvyk je železná košeľa. Idem si umyť vlasy, bez rozmýšľania pripravím šampón, zapnem sprchu… a keď som si zmývala druhú várku šampónu, mi napadlo – do kelu, veď som chcela tú múku vyskúšať. Prečo mi to nenapadlo pred umytím?

No nenapadlo, lebo som tomu vážne neverila a podvedome sa bránila. To je predsa taká blbosť… pri všetkej úcte k Leonke aj Alenke… to nemôže fungovať. A rozum sa pridal: veď keby to bol taký fajnový prostriedok, už dávno by to všetci používali. Je to tak finančne nenáročná a bežne dostupná  surovina, že keby to fungovalo, tak už všetci by umývali vlasy múkou… a nie drahými šampónmi.

Tak dnes ráno, dnes to prišlo. Uvedomila som si, že by bolo dobre vlásky umyť. A dnes, dnes tú múku vyskúšam.

Takže ako to tá Leonka v tom videu hovorila? Alebo mi to hovorila Alenka? Trochu múky, trochu vody, urobiť z toho kašičku a šup na vlasy. Rovnako ako šampónom.

muka-na-hlavu-fitko-kreativity

Ok, mám. Múkový šampón pripravený v miske. Ideme robiť hókusy pókusy.

Opláchnem hlavu vodou, nanesiem prvýkrát. Nepení. No jasné a čo si si myslela, že múka bude peniť? 🙂

Ale kĺže sa to pekne po vláskoch…ako keď si nanášam kondicionér. Dobre. A celkom príjemné je to, také mazľavé. Fíha, zaujímavá skúsenosť.

Ešte trošku pomasírovať pri korienkoch, hlavne na temene… tam mi najviac mastnejú. A teraz opláchnuť. Úplne ľahko sa to zmýva. Prečo som si ja myslela, že sa to pricucne na vlasy a nepôjde to dole? Rovnako ako keď sa cesto prilepí na dosku…

Ešte zopakovať druhýkrát. A teraz – to som teda zvedavá ako vlasy rozčešem. Mám jemné vlásky a po každom umytí také “zachomlené”. Bez kondicionéra by som si vyšklbala pol hlavy, kým to rozčešem.

Teraz príde hodina pravdy!

Zabalila som vlasy do uteráka, trošku popritláčala, nech sa voda vpije… ešte raz… pre istotu. A voiláááá. Uterák dole… No ukážte sa, moje milé. Čo to s Vami urobilo?

Vyzerá, že v pohode. Zoberiem hrebeň a – padám od prekvapenia na … zadok som chcela povedať 🙂 Hrebeň si kĺže po vláskoch akoby som použila kilo kondicionéru. Hladko, ľahko, príjemne. Hlava rozčesaná za minútu.

Neuveriteľné. Tak dobre a teraz tužidlo… jáááj, nie… žiadne tužidlo. Leonka hovorila, že nič iné, len múka. Tak dobre, tužidlo vynechám. (Urobila som to v minulosti niekoľkokrát a vlasy elektrizovali ako besné. Žiadny slušný účes sa z nich vytvoriť nedal, len si tak spľasnuto ležali alebo dupkom vstávali, ak sa priblížili k nejakej elektricky nabitej látke…) Tak toto som teda fakt zvedavá!

Prešla asi polhodina od umytia. Vlásky už takmer suché. Keď si do nich zahrabnem, “hrubé” sú asi ako po nanesení polovičnej dávky tužidla, ktorú si bežne dávam. Takže nie sú jemnučké, nie sú spľasnuté, NEelektrizujú.

Suma sumárum vlasového múkového experimentu: Tá Leona netárala. Umytie super, rozčesanie bez problémov… akurát tie moje jemnulinké vlásky sú troška jemnejšie ako zvyčajne… keď si na ne nanášam plnú kopcovitú dlaň penového kondicionéra. Uvidíme, čo to urobí po čase, po pravidelnom používaní múkového šampóna.

muka-na-hlavu-miriam-stolfova

Leonka tvrdí, že jej prestali padať a celkovo spevnili, nabrali objem. Už jej verím. Takže odteraz – MÚKA NAMIESTO CHÉMIE! Výborné zistenie. A moje EKO šmrncnuté srdce ide od radosti vyskočiť z hrude.

Vysmiate je ako lečo.

Čo myslíte, asi – prečo?

(Aj básnické črevo sa od radosti zobudilo:))

Musela som to napísať hneď. Nech sa táto informácia rozšíri do celého sveta a čím skôr. Čím menej chémie, tým krajší svet.

Je najvyšší čas aby sme využívali dary matky Zeme v súlade s ňou. A v súlade s prirodzeným nastavením človeka. Od výrobcu máme dané, že prírodné je najlepšie…aj keď sa nás tie korporáty všemožne snažia presvedčiť o opaku.

Tak vyskúšajte múku na hlavu 🙂 A povedzte o tom aj ďalším. Je to taká pecka, že aj tak nebudú veriť, kým nevyskúšajú.  Rovnako ako Vy teraz 🙂

P.S. A nie som na hlavu. Naopak – teraz už mám hlavu čistú a prirodzene voňavú.

S láskou

Miriam

Miriam Štolfová
Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja - expertka na vedomú kreativitu a autorské motivačné videá.

Učí ľudí VEDOME TVORIŤ pomocou myšlienok, slov a energie, a VZDELÁVAŤ SA v každom veku. Je autorkou Školy hrou pre dospelákov - systému celoživotného vzdelávania hravou a zábavnou formou.

Je autorkou 8 webov a fúúúúry videí, ebookov, meditácii, online programov i živých seminárov, kde sa delí o svoje poznanie a skúsenosti.

Všetky projekty, produkty a základné informácie nájdete na miriamstolfova.sk>>>

Komentáre