Prečo práve tento?

Blížila sa Veľká noc a ja som natočila niekoľko návodov na maľované vajíčka. Jeden z návodov už po pár dňoch mal oveľa vyššiu sledovanosť. Po roku sa počet zhliadnutí líši už v tisíckach. Oproti ostatným vtedy zverejneným návodom na maľované kraslice.

Prečo?

Geniálne veci sú jednoduché. Takto nejako to povedal môj miláčik Einstein. Tento návod je mimoriadne jednoduchý. Môj syn by povedal „mega ľahký“ 🙂 A navyše vytvorený s minimom pomôcok. To je prvý dôvod.

A druhý?

Je to tradičný slovenský, takmer folklórny vzor. Námetom je „obyčajná“ modrotlač. A tradičné, vekom overené veci máme všetci radi. Pripomínajú nám detstvo a korene, z ktorých sme vyrástli.

Ako vyrobíme modrotlačové kraslice v 4 krokoch:

1. Vyfúkneme vajíčko a získame výduvok.

2. Umyjeme ho octom a dobre vysušíme

3. Namaľujeme tmavomodrou farbou (akrylovou farbou alebo permanentnou fixou)

4. Zoberieme špáradlo, namočíme do bielej akrylovej farby a urobíme bodky. Môžeme jedno-bodky, alebo aj dvoj-bodky, troj-bodky 🙂

Necháme zaschnúť a je hotovô…ako hovoril môj starý otec.

Ak sme vyfúkli vajíčko cez jednu dierku, nasadíme na špajdlu a máme veľkonočný zápich do kvetináča. Pretože sme použili akrylové farby, môže na kraslicu aj pršať a bude stále rovnako krásna. Takže je vhodná aj do záhrady, alebo balkónového truhlíka.

Prajem Vám príjemné tvorenie.

 

P.S.

Buďte, prosím, zhovievaví. Bolo to jedno z prvých mojich videí a nikto učený z neba nespadol. Prejav pred kamerou sa zlepšuje len a len neustálym tréningom. Inak to nejde.

Do školičky vedie cesta tadiaľto >>>>>

Miriam Štolfová
Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja - expertka na vedomú kreativitu a autorské motivačné videá.

Učí ľudí VEDOME TVORIŤ pomocou myšlienok, slov a energie, a VZDELÁVAŤ SA v každom veku. Je autorkou Školy hrou pre dospelákov - systému celoživotného vzdelávania hravou a zábavnou formou.

Je autorkou 8 webov a fúúúúry videí, ebookov, meditácii, online programov i živých seminárov, kde sa delí o svoje poznanie a skúsenosti.

Všetky projekty, produkty a základné informácie nájdete na miriamstolfova.sk>>>

Komentáre